Transport długich elementów

Usługa ponad standard czyli transport dużych gabarytów

 

Transport dużych gabarytów to w definicji przewóz wszelkiego rodzaju ładunków, których rozmiar oraz masa znacznie wykraczają ponad określone w prawie normy przemieszczania się drogami międzynarodowymi albo krajowymi. Wśród rzeczy przeznaczonych do transportu dużych gabarytów można zaliczyć konstrukcji przemysłowych, turbiny wiatrowe czy też transformatory elektryczne. Transport długich elementów stawia przed nami wyzwanie w postaci kompleksowej obsługi klienta. Pierwszą kwestią będzie z pewnością wybranie odpowiedniego pojazdu do danej rzeczy, ale również niezwykle precyzyjne zaplanowanie oraz oszacowanie trasy przejazdu a następnie dobranie optymalnych metod załadunku oraz rozładunku a także załatwienie wymaganych formalności w postaci odpowiednich zezwoleń. Podejmując decyzję o transporcie długich elementów, powinniście wykorzystać doświadczonej naszej firmy transportowej.

 

Opracowanie planu jakiego wymaga od nas transport długich elementów

 

Przy transporcie ponadgabarytowym trzeba za każdym razem indywidualnego podejścia. Ważną częścią transportu jest proces zaplanowania przedsięwzięcia, gdzie trzeba pracować zarys trasy, wybrać najlepszy do tego zadania pojazd oraz zatroszczyć się o ewentualne dostosowanie typu dróg na trasie. Z pomocą przychodzą nasi eksperci logistyczni, których zadaniem jest stworzenie planu transportu najbardziej optymalnego oraz bezpiecznego, który uwzględnia przepisy ruchu drogowego. Następnym krokiem jest zorganizowanie wszystkich, wymaganych pozwoleń oraz ubezpieczeń dla konkretnego przewożonego ładunku.

 

Zezwolenia potrzebne przy transporcie ponadnormatywnym

 

Transport takich rzeczy to nie skupia się jedynie na wyborze odpowiedniego środka transportu czy określeniu idealnej trasy, ale przede wszystkim zapewnieniu odpowiedniej dokumentacji w postaci zezwoleń i ubezpieczeń. Prawo o ruchu drogowym a konkretnie jej nowelizacja z 2011 r. precyzyjnie określa warunki takiego rodzaju transportu. Można wyróżnić aż 7 kategorii pozwoleń, które są wydawane nawet na dwa lata. Takie zezwolenie jest obligatoryjnym dokumentem, które uprawnia do przewozu na drogach publicznych ładunków posiadające ponadprzeciętne rozmiary. Koszt jaki przyjdzie nam ponieść z tego tytułu jest względny, obliczany na podstawie długości trasy a także rozmiarów danego ładunku.