Transport długich elementów

Usługa ponad standard czyli transport dużych gabarytów

 

Transport dużych gabarytów to w definicji przewóz wszelkiego rodzaju ładunków, których rozmiar oraz masa znacznie wykraczają ponad określone w prawie normy przemieszczania się drogami międzynarodowymi albo krajowymi. Wśród rzeczy przeznaczonych do transportu dużych gabarytów można zaliczyć konstrukcji przemysłowych, turbiny wiatrowe czy też transformatory elektryczne. Transport długich elementów stawia przed nami wyzwanie w postaci kompleksowej obsługi klienta. Pierwszą kwestią będzie z pewnością wybranie odpowiedniego pojazdu do danej rzeczy, ale również niezwykle precyzyjne zaplanowanie oraz oszacowanie trasy przejazdu a następnie dobranie optymalnych metod załadunku oraz rozładunku a także załatwienie wymaganych formalności w postaci odpowiednich zezwoleń. Podejmując decyzję o transporcie długich elementów, powinniście wykorzystać doświadczonej naszej firmy transportowej.

 

 

Opracowanie planu jakiego wymaga od nas transport długich elementów

 

 

Przy transporcie ponadgabarytowym trzeba za każdym razem indywidualnego podejścia. Ważną częścią transportu jest proces zaplanowania przedsięwzięcia, gdzie trzeba pracować zarys trasy, wybrać najlepszy do tego zadania pojazd oraz zatroszczyć się o ewentualne dostosowanie typu dróg na trasie. Z pomocą przychodzą nasi eksperci logistyczni, których zadaniem jest stworzenie planu transportu najbardziej optymalnego oraz bezpiecznego, który uwzględnia przepisy ruchu drogowego. Następnym krokiem jest zorganizowanie wszystkich, wymaganych pozwoleń oraz ubezpieczeń dla konkretnego przewożonego ładunku.

 

 

Zezwolenia potrzebne przy transporcie ponadnormatywnym

 

 

Transport takich rzeczy to nie skupia się jedynie na wyborze odpowiedniego środka transportu czy określeniu idealnej trasy, ale przede wszystkim zapewnieniu odpowiedniej dokumentacji w postaci zezwoleń i ubezpieczeń. Prawo o ruchu drogowym a konkretnie jej nowelizacja z 2011 r. precyzyjnie określa warunki takiego rodzaju transportu. Można wyróżnić aż 7 kategorii pozwoleń, które są wydawane nawet na dwa lata. Takie zezwolenie jest obligatoryjnym dokumentem, które uprawnia do przewozu na drogach publicznych ładunków posiadające ponadprzeciętne rozmiary. Koszt jaki przyjdzie nam ponieść z tego tytułu jest względny, obliczany na podstawie długości trasy a także rozmiarów danego ładunku.

 

Profesjonalny transport dużych gabarytów

 

Bardzo dużo osób, z rozmaitych branż, zastanawia się, jaki podmiot wybrać do współpracy przy tym – naprawdę wymagającym – przedsięwzięciu. Oferujemy swoją pomoc w tym temacie. Co jednak sprawia, że warto powierzyć właśnie nam transport gabarytów o specyficznej charakterystyce?

 

Transport ponadnormatywny – dlaczego warto wybrać naszą firmę?

 

Obecnie Klienci mają naprawdę sporo opcji do wyboru. Rywalizacji w tej branży nie brakuje. Statystyki pokazują jednak, że to właśnie nasza firma transportowa jest rok po roku kalendarzowym coraz popularniejsza. Dlaczego? Nie brakuje nam doświadczenia w tej konkretnej specjalizacji. Wszak działamy w branży już od wielu lat – ze sporymi sukcesami. Chcielibyśmy zauważyć, że nasza firma transportowa – realizująca swoje zadania na terenie Polski i poza granicami kraju – ma bardzo dobre recenzje ze strony Klientów. Oferujemy bowiem profesjonalne i jednocześnie urozmaicone usługi. Warto zauważyć, że zadania są realizowane przez zespół fachowców z najwyższej półki. Mamy dużo wiedzy teoretycznej i niezbędnej praktyki. Co więcej, posiadamy stosowne dokumenty, które tylko potwierdzają nasze wysokie kwalifikacje. Trzeba dodać, że transport dużych gabarytów nie stanowi dla nas żadnego problemu, ponieważ mamy odpowiednią flotę pojazdów. Te samochody są zaś w 100% przystosowane do przewożenia towarów o relatywnie sporych wymiarach. Co więcej, stosujemy właściwe zabezpieczenia, aby transportowane elementy nie straciły swoich walorów estetycznych i cech użytkowych.

 

Transport gabarytowy – co może być przewożone?

 

Czym cechuje się transport tego typu? Warto zauważyć, że jest to przewóz rozmaitych, specyficznych ładunków. Mają one bowiem stosunkowo duży rozmiar i ciężar – w porównaniu do norm obowiązujących w tym temacie. Te przepisy dotyczą zaś transportu nie tylko drogami międzynarodowymi, ale też krajowymi. Rzecz jasna, współpraca z naszą firmą to gwarancja tego, że wszystkie zadania będą realizowane zgodnie z literą prawa. Dla nas to bowiem fundamentalna sprawa. Co zalicza się zaś do grona ładunków ponadgabarytowych? Okazuje się, że tych elementów jest naprawdę całkiem sporo. To m.in. turbiny wiatrowe, ciężkie transformatory elektryczne itp. Dla naszej firmy żadnego problemu nie stanowi też przewiezienie rozmaitych konstrukcji przemysłowych… Masz do przetransportowania (np. po Polsce albo poza granice naszego państwa) pewne maszyny? Są one bardzo duże i jednocześnie ciężkie? W takiej sytuacji warto zatem skontaktować się z nami.

 

Przewozy ponadgabarytowe – dobry plan to podstawa

 

Aby zadanie zostało zrealizowane profesjonalnie (szybko, bez żadnych uszkodzeń itp.) trzeba na samym początku wszystko dokładnie zaplanować. Chcielibyśmy zauważyć, że w swoim zespole mamy zaś naprawdę dobrych profesjonalistów od dziedziny logistyki. Fachowcy skupiają się m.in. na wyborze odpowiedniej trasy. Rzecz jasna zależy nam na tym, aby odcinek był relatywnie krótki. Musimy jednak pamiętać o kilku najważniejszych czynnikach. Trasa powinna być tak dobrana, aby było tam możliwe pokonywanie kolejnych kilometrów z ładunkiem o określonych gabarytach czy masie. Do tego trzeba sprawdzić, czy na konkretnej drodze nie są prowadzone prace remontowe, czy żaden odcinek nie będzie zamknięty itp. Tak, aby niepotrzebnie nie zawracać – i tym samym nie tracić czasu. Kluczowe jest też zapewnienie stosownej dokumentacji – na wypadek kontroli. Jakie papiery są przez nas gromadzone pod kątem takiego przedsięwzięcia? To rozmaite zezwolenia, ubezpieczenia… Bez tego ani rusz, aczkolwiek doskonale zdajemy sobie z tego sprawę. Oczywiście, kierowcy też mają przy sobie stosowne papiery – upoważniające do kierowania konkretnymi pojazdami.

 

Przewóz ładunków ponadgabarytowych – jak wygląda w praktyce?

 

Wszystko musi być skrupulatnie zorganizowane. Oczywiście, nie tylko dokładnie wybieramy trasę czy gromadzimy konieczną dokumentację. Co jeszcze warto wiedzieć w tym temacie? Nasza firma, która już relatywnie długo wykonuje przewóz ładunków ponadgabarytowych, ma urozmaiconą flotę pojazdów. Dzięki temu samochody mogą być perfekcyjnie dobrane do danego zadania. Pod kątem wielkości, parametrów technicznych itp. Nie musisz o nic się martwić – wszystkim się dokładnie zajmiemy. W umówionym dniu (jesteśmy bardzo terminowi, nie ma mowy o żadnych opóźnieniach) przyjeżdżamy pod wskazany adres. Realizujemy załadunek biorąc pod uwagę najlepszą metodę. Warto bowiem wiedzieć, że jest kilka opcji do wyboru. Zawsze staramy się, aby było stosunkowo szybko, ale przede wszystkim bezpiecznie – dla osób wykonujących te czynności, jak i przewożonych ładunków. Potem towar jest pieczołowicie zabezpieczany, aby w czasie jazdy nie stała mu się żadna krzywda. Po dojechaniu do miejsca docelowego wykonujemy rozładunek. Oczywiście, pomagamy też naszym Klientom w umieszczeniu sprzętu w nowej lokalizacji. Usługi są zatem nie tylko profesjonalne, lecz też kompleksowe.

 

Transport ponadgabarytowy – cennik

 

Od czego zależą zaś finalne koszty? Na ten aspekt składa się kilka czynników. To m.in. długość trasy i gabaryty przewożonego towaru. Kolejną dobrą informacją jest fakt, że mamy bardzo atrakcyjne warunki finansowe. Możesz zatem liczyć na przystępne ceny.